> O firmie

Produkcja drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

Firma WESTO zajmuje się produkcją drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Przedsiębiorstwo świadczy swoje usługi już od 1993 roku. Działalność prowadzona jest przez osobę fizyczną, zarejestrowaną w gminie Gietrzwałd w województwie warmińsko-mazurskim. Zakład Produkcji Drzewnej jest kontynuatorem firmy Stolarstwo, istniejącej od 1983 roku. Firma WESTO rozpoczęła swoją działalność w obiekcie wybudowanym z własnych środków i przystosowanym do produkcji stolarskiej. Na początku zatrudniała 5 stolarzy, natomiast obecnie pracuje w niej około 20 wykwalifikowanych pracowników. Od 1996 roku firma zaczęła utrwalać swoją pozycję na rodzimym rynku, promując własną markę i opinię o niej. Od 1998 roku współpracuje z dystrybutorami w innych częściach kraju. Prowadzi działalność eksportową oraz wewnątrzwspólnotową sprzedaż drzwi dźwiękoszczelnych, biurowych, hotelowych i innych produktów.

kontakt

Drzwi dla instytucji publicznych

Zajmujemy się produkcją drzwi dla instytucji publicznych, obiektów noclegowych i hoteli. Realizujemy również zlecenia dla Klientów indywidualnych, dla których wykonujemy zewnętrzne drzwi do domów jednorodzinnych i mieszkań oraz drzwi wewnętrzne. Od momentu rozpoczęcia działalności, szczególną uwagę zwracamy przede wszystkim na jakość naszych produktów. Od zawsze był to czynnik wyróżniający WESTO spośród innych producentów drzwi. Wkładamy całe serce w projektowanie oraz realizację drzwi, dlatego każdy produkt, który dostarczamy naszym Klientom jest wyjątkowy. Łączymy tradycyjne metody z nowoczesną technologią, aby dostarczać możliwie jak najlepsze drzwi. Bardzo ważne jest dla nas zadowolenie Klienta, które jest dla nas miernikiem sukcesu.

kontakt

Drzwi płycinowe i płytowe

Produkujemy drzwi płycinowe i płytowe.  Do wykończenia naszych produktów stosujemy naturalne forniry i elementy z jesionu, dębu, sosny oraz olchy. W ofercie mamy drzwi z drewna klejonego oraz z różnego rodzaju płyt wiórowych w zależności od klasy drzwi. Do produkcji drzwi płytowych wykorzystywane są m.in. płyty MDF, HDF, przeciwpożarowe płyty HALSPAN oraz akustyczne Sauerland. Trwałość drzwi zapewniają również stosowane przez nas środki, które uodparniają drewno na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, promieniowania UV i wilgoci. Oferujemy również modele o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej. Potwierdzeniem naszego zorientowania na Klienta i profesjonalnego zarządzania jakością jest certyfikat 9001-200, który otrzymaliśmy w 2004 roku. Stale usprawniamy proces produkcyjny i dokładamy wszelkich starań, by dokładnie kontrolować jakość oferowanych produktów.

kontakt

Drzwi – wzory

Nasza kolekcja drzwi wyróżnia się bogactwem wzorów i motywów. Dzięki temu w naszej ofercie można znaleźć produkty, które trafiają w gusta najbardziej wymagających klientów. Zarówno klienci indywidualni, jak i architekci z którymi współpracujemy mają duże możliwości ingerowania w proces projektowania. Duży nacisk kładziemy na zadowolenie Klientów, dlatego realizujemy zlecenia na drzwi o nietypowych wymiarach i różnej estetyce. Jesteśmy w stanie wydobyć z każdego rodzaju drewna jego niepowtarzalny charakter. W pracy wykorzystujemy też technikę intarsji, którą stosujemy m.in. podczas produkcji drzwi historycznych i stylizowanych.

Zakład produkcji drzewnej koło Olsztyna

Zakład Produkcji Drzewnej WESTO znajduje się w miejscowości Naterki oddalonej od głównej trasy nr 16 w kierunku Ostródy zaledwie o 6 kilometrów. Położenie w pobliżu dużego miasta – Olsztyna zapewnia świetną bazę pracowników, duży rynek zbytu oraz niskie koszty utrzymania. Przedsiębiorstwo zostało zlokalizowane w pobliżu nadleśnictwa Kudypy, z którym firma bezpośrednio współpracuje, zakupując dłużyce niezbędną do produkcji drzwi. Położenie wśród lasów, łąk i nieużytków w połączeniu z naturalnym produktem (drzwi drewniane) jest świetnym argumentem marketingowym. Podczas obróbki drewna korzystamy ze sprawdzonych procedur technologicznych, dzięki, którym może zaoferować produkt najwyższej jakości. Do malowania drzwi stosujemy m.in. metodę hydrodynamiczną, podczas której używamy farb i lakierów sprawdzonych producentów.

WESTO z gminy Gietrzałd w województwie warmińsko-mazurskim

WESTO jest przyszłościową marką, która wykorzystując doświadczenie i dopracowaną technologię, buduje silną pozycję, godnie postrzeganą wśród partnerów. Prowadzone badania okresowe pozwoliły nam stworzyć produkt, który jest pożądany przez właścicieli obiektów użyteczności publicznej oraz hoteli. Dzięki dotacjom unijnym oraz środkom własnym, WESTO wdrażyło elektroniczny system zarządzania produkcją, wykorzystując technologię ERP oraz CRM. Umożliwia to ułożenie produkcji w sposób etapowy i pozwala rozdzielać pracę na poszczególne działy bez konieczności wglądu do konkretnego zlecenia roboczego. Dokładniejsze planowanie i lepsze określanie kosztów daje możliwość zwiększenia efektywności produkcyjnej. Jednocześnie nie rezygnujemy z tradycyjnych metod produkcyjnych, ponieważ uważamy, że najlepsze efekty przynosi korzystanie z nowoczesnych, precyzyjnych technologii wytwórczych połączonych z pracą wykonywaną ręcznie. Doświadczone oko i ręka fachowca zapewniają wyprodukowanie drzwi o wysokiej jakości i precyzji wykonania.

Przedmiot działalności

Zakład Produkcji Drzewnej WESTO zajmuje się produkcją drewnianych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych w różnych technologiach – płycinowej i płytowej. Oprócz drzwi bezklasowych, WESTO produkuje również drzwi przeciwpożarowe, dymoszczelne i akustyczne w technologii HALSPAN oraz drzwi akustyczne certyfikowane w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.

Drzwi WESTO produkowane są z drewna litego, klejonego lub z płyt wiórowych (w tym specjalnych płyt ognioodpornych) oraz płyt MDF (ang. Medium Density Fibreboard) i HDF (ang. Hight Density Fibreboard). Niezależnie od technologii wykorzystanej w procesie produkcji, wszystkie rodzaje drzwi wykańczane są naturalną okleiną sosnową, dębową, olchową lub jesionową.

WESTO należy do Klastra Mazurskie Okna, zrzeszającego kilkudziesięciu przedsiębiorców z branży stolarki otworowej, działających w regionie Warmii i Mazur. Dzięki temu współpracujemy z wieloma firmami zajmującymi się stolarką drzewną oraz z instytucjami B&R i samorządami. Głównym obszarem działalności firmy jest Polska. Produkty dedykowane są głównie mieszkaniom i domom jednorodzinnym oraz hotelom i obiektom użyteczności publicznej. Sprzedaż prowadzona jest także w punktach dystrybucyjnych rozlokowanych na terenie całego kraju (Warszawa, Poznań, Kraków, Bielsko-Biała, Szczecin, Białystok). Oferta skierowana jest również do Klientów indywidualnych, którym firma daje bardzo szerokie możliwości ingerencji w ostateczny wygląd zamawianych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Wyroby gotowe produkowane są pod zamówienia (produkcja małoseryjna). Średni cykl realizacji to ok. 3-6 tygodni.