> > Hotel dyplomat

Drzwi drewniane przeciwpożarowe

Prezentujemy jedną z naszych realizacji, która obejmowała produkcję i montaż około 80 par drzwi, w tym drzwi drewnianych przeciwpożarowych. Montaż drzwi w pokojach i łazienkach trwał 5 dni i został wykonany podczas trwania robót wykończeniowych. Hotel Dyplomat znajduje się w zabytkowej kamienicy z końca XIX wieku, w której do 1927 znajdował się konsulat R.P., a do czasów II wojny światowej mieszali tam przedstawiciele olsztyńskiej elity. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego jego remont wymagał spełnienia wielu norm i wymogów prawa budowlanego. Montaż drzwi prowadzony był pod ścisłą kontrolą konserwatora zabytków. Kolory drzwi musiały być dopasowane do istniejących elementów stolarki otworowej. Zlecenie dotyczyło drzwi hotelowych, które znajdują się w ofercie WESTO.

Drzwi przeciwpożarowe EI60

Podczas realizacji wykorzystano drzwi przeciwpożarowe EI60 o podwyższonej odporności ogniowej oraz dymoszczelności Sm lub Sa. Zostały wyposażone w zamki elektroniczne na kartę zbliżeniową oraz w samozamykacze. Wykończenie ościeżnicy wykonano jako blendę sięgająca do sufitu. Hotel Dyplomat to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Olsztynie, dlatego produkując drzwi, musieliśmy wykonać je w odpowiedniej stylizacji, która pasuje do luksusowych i eleganckich wnętrz. Na drzwiach wykonaliśmy wyfrezowane w płycie HDF aplikacje, a wykończenie wykonaliśmy naturalną okleiną i listwami z litego dębu. Oznaczenie EI60 informuje o tym, że drzwi charakteryzują się wysoką szczelnością ogniową i izolacyjnością termiczną i w razie pożaru zapewniają bezpieczeństwo przez przynajmniej 60 minut.

Drzwi przeciwpożarowe drewniane EI60

Produkowane przez firmę WESTO drzwi przeciwpożarowe drewniane EI60 są drzwiami płytowymi, a ich rdzeń to płyta o odpowiednich parametrach technicznych. Na obwodzie skrzydła znajduje się dębowa doklejka mająca 22 mm grubości, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza krawędzie drzwi przed zniszczeniem. Wzmocnione płytą z włókien drzewnym skrzydło wykończone jest naturalnym fornirem dębowym. Oferujemy drzwi przylgowe i bezprzylgowe z samozamykaczem nawierzchniowym lub krytym. Klient może zdecydować się na zawiasy regulowane 3D, zawiasy chowane 3D oraz zakupić uszczelki akustyczne i przeciwpożarowe. Zabezpieczenie dymoszczelne gwarantuje powstrzymanie przed dostaniem się do pomieszczenia np. silnie trujących produktów spalania. W hotelach montujemy również drzwi dźwiękoszczelne 42 dB. Oferowane drzwi przeciwpożarowe drewniane EI60 otrzymały certyfikat zgodności i stałości właściwości użytkowych. 

Drzwi do łazienek

Kolejnym produktem, który został użyty podczas realizacji zlecenia były drzwi do łazienek. Wykonaliśmy drzwi z identyczną aplikacją jak na drzwiach pokojowych oraz z delikatnym podcięciem wentylacyjnym i zamkiem WC. Wszystkie drzwi zostały osadzone na regulowanych ościeżnicach obejmujących grubość muru. Połączenie montażowe zostało ukryte pod listwami maskującymi, które świetnie wpisały się w stylizowanie wnętrze apartamentów i pokoi.

Montaż drzwi przeciwpożarowych EI60

Jeżeli interesuje Państwa usługa montażu drzwi przeciwpożarowych EI60, to serdecznie zapraszamy do współpracy. Realizowaliśmy liczne zlecenia dla właścicieli hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych. Oferujemy m.in. drzwi wewnętrzne do pokoi hotelowych i łazienek oraz drzwi zewnętrzne. Produkujemy drzwi przeciwpożarowe EI60 i EI30 oraz drzwi akustyczne 32 dB i 42 dB. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru odpowiednich drzwi hotelowych. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć przedstawiających realizację zlecenia w hotelu Dyplomat w Olsztynie oraz w innych hotelach, m.in. w hotelu Kraskickim w Lidzbarku Warmińskim, w którym wykonywaliśmy zlecenia pod kontrolą konserwatora zabytków oraz w Zamku Ryn, gdzie zrealizowaliśmy projekt drzwi w stylu średniowiecznym.

Olsztyn

Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn
Galeria Westo - Olsztyn