Od czego zależy dźwiękoszczelność drzwi?

drzwi wejściowe

Drzwi dźwiękoszczelne używane są m.in. w domach jednorodzinnych, a także w hotelach i w obiektach użyteczności publicznych, takich jak urzędy, sądy i szpitale. Niezbędne są również w biurach należących do prywatnych firm, ponieważ pozwalają na swobodne prowadzenie poufnych rozmów. Często kupują je mieszkańcy bloków, w których dźwięki szybko się roznoszą. W szczególności mieszkańcy budynków, w których na jednym piętrze znajduje się wiele mieszkań, mogą narzekać na hałas wywoływany przez sąsiadów i windę. W podobnej sytuacji znajdują się mieszkańcy kamienic, które charakteryzują się słabą dźwiękoszczelnością. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zakup drzwi o podwyższonej izolacji akustycznej.

Co wpływa na izolację akustyczną drzwi?

Na poziom izolacji akustycznej, który mają dane drzwi, wpływa konstrukcja ościeżnicy, budowa, masa i liczba warstw skrzydła oraz rodzaj jego wypełnienia. Im gęstszy materiał został wykorzystany, tym lepsza jest izolacja. Dużą rolę odgrywają też uszczelnienia i systemy antywłamaniowe. Na dźwiękoszczelność drzwi wpływa też powierzchnia i rodzaj przeszkleń. Lepszą izolację akustyczną mają drzwi, w których zastosowano próg z uszczelką, a w przypadku drzwi bezprogowych – uszczelkę opadającą.

Jakie są dobre drzwi dźwiękoszczelne?

Dobre drzwi dźwiękoszczelne mają przynajmniej 32 dB. Poziom ten zapewnia wygłuszenie m.in. dźwięków pochodzących z ruchliwej ulicy. Wysokiej jakości, drewniane drzwi dźwiękoszczelne mające izolacyjność akustyczną na poziomie 32 dB oraz 42 dB można zakupić u producenta drzwi w Olsztynie. W ofercie firmy znajdują się m.in. drzwi z wielowarstwowym wypełnieniem skrzydła, opadającym progiem oraz dźwiękochłonnymi końcówkami. Westo ma wieloletnie doświadczenie w produkcji drzwi o wysokiej izolacji akustycznej dla obiektów użyteczności publicznej. Drzwi o dźwiękoszczelności na poziomie 32 dB świetnie nadadzą się mieszkań, a 42 dB wykorzystywane są w budynkach biurowych i gabinetach dyrektorskich.

Wróć do bloga