Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wejściowych?

drzwi wejściowe

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu czy mieszkania jest niezwykle istotny, gdyż wpływa na komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę wnętrza. Dobrze dobrane drzwi zapewnią ochronę przed włamaniem, hałasem, utratą ciepła, a także podkreślą styl aranżacji. Aby dokonać trafnego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Z jakiego materiału powinny być wykonane drzwi wejściowe?

Decydując się na zakup drzwi wejściowych do domu, warto zastanowić się nad materiałem, z jakiego są wykonane. Stalowe drzwi antywłamaniowe są popularnym wyborem ze względu na ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Tego rodzaju drzwi można łatwo dopasować do różnych stylów wnętrza dzięki bogatej ofercie paneli ozdobnych. Drzwi wejściowe z drewna to wybór ponadczasowy i elegancki. Cechuje je wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna oraz estetyka. Popularnym wyborem zapewniającym wiele lat użytkowania są drzwi z klejonego drewna sosnowego z zewnętrzną klejonką i wodoodporną sklejką.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi wejściowych do domu?

Drzwi wejściowe mają wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku, dlatego warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła (Ud). Im niższa wartość współczynnika, tym lepsza izolacyjność termiczna drzwi. Warto również sprawdzić poziom izolacji akustycznej drzwi, który określany jest w decybelach (dB). Im wyższa wartość dB, tym lepsza ochrona przed hałasem. Dobre drzwi wejściowe powinny zapewniać izolacyjność na poziomie co najmniej 30 dB. Państwa uwadze polecamy m.in. zabezpieczone syntetycznymi środkami antygrzybicznymi drzwi zewnętrzne Masuria o wzmocnionej izolacyjności cieplnej z uszczelką akustyczną i blokadą przeciwwyważeniową.

Wróć do bloga