> About-us

Produkcja drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

O firmie WESTO

Firma WESTO swoją działalność rozpoczęła w maju 1993 roku. Działalność prowadzona jest przez osobę fizyczną, zarejestrowaną w gminie Gietrzwałd. Zakład Produkcji Drzewnej jest kontynuatorem firmy "Stolarstwo", istniejącej od 1983 roku. Firma WESTO rozpoczęła swoją działalność w obiekcie wybudowanym z własnych środków, przystosowanym do produkcji stolarskiej. Na początku zatrudniała 5 stolarzy, natomiast obecnie pracuje w niej około 40 wykwalifikowanych pracowników. Dodatkowo firma wspierana jest przez kadrę zarządzającą, dział księgowy oraz handlowy. Od 1996 roku firma zaczęła utrwalać swoją pozycje na rodzimym rynku, promując własną markę i opinię o niej. Od 1998 roku rozpoczęto współpracę z dystrybutorami w innych częściach kraju. Prowadzona jest również działalność eksportowa oraz wewnątrz wspólnotowa sprzedaż drzwi dźwiękoszczelnych, biurowych, hotelowych i innych produktów.
 
westo-kontakt
 
Od momentu rozpoczęcia działalności, szczególna uwaga zwracana jest przede wszystkim na jakość produkowanych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz innych produktów. Od zawsze był to czynnik wyróżniający WESTO spośród innych producentów drzwi. Zakład Produkcji Drzewnej WESTO znajduje się w miejscowości Naterki oddalonej od głównej trasy nr 16 w kierunku Ostródy zaledwie o 6 kilometrów. Położenie w pobliżu dużego miasta – Olsztyna zapewnia świetną bazę pracowników, duży rynek zbytu oraz niskie koszty utrzymania. Przedsiębiorstwo zostało zlokalizowane w pobliżu nadleśnictwa Kudypy, z którym firma bezpośrednio współpracuję zakupując dłużyce niezbędną do produkcji drzwi. Położenie wśród lasów, łąk i nieużytków w połączeniu z naturalnym produktem (drzwi drewniane) jest świetnym argumentem marketingowym.
 
westo-drewno
 
WESTO jest przyszłościową marką, która wykorzystując doświadczenie i dopracowaną technologię zaczyna budować silną markę, godnie postrzeganą wśród partnerów. Ciągle prowadzone badania pozwoliły stworzyć produkt, który jest pożądany przez właścicieli obiektów użyteczności publicznej oraz hoteli. Dzięki dotacjom unijnym oraz środkom własnym WESTO wdraża elektroniczny system zarządzania produkcją wykorzystując technologię ERP oraz CRM. Umożliwi to ułożenie produkcji w sposób etapowy i pozwoli rozdzielić pracę na poszczególne działy bez konieczność wglądu do konkretnego zlecenia roboczego. Dokładniejsze planowanie i lepsze określanie kosztów da możliwość zwiększenia efektywności produkcyjnej.
 
westo-drewno2
 
 

Przedmiot działalności

WESTO Zakład Produkcji Drzewnej zajmuje się produkcją drewnianych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych w różnych technologiach – płycinowej i płytowej. Oprócz drzwi bezklasowych, WESTO produkuje również drzwi przeciwpożarowe, dymoszczelne i akustyczne w technologii HALSPAN oraz drzwi akustyczne certyfikowane w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.
 
Drzwi WESTO produkowane są z drewna litego, klejonego lub z płyt wiórowych (w tym specjalnych płyt ognioodpornych) oraz płyt MDH (ang. Medium Density Fibreboard) i HDF (ang. Hight Density Fibreboard). Niezależnie od technologii wykorzystanej w procesie produkcji wszystkie rodzaje drzwi wykańczane są naturalną okleiną sosnową, dębową, olchową lub jesionową.
 
WESTO należy do Klastra Mazurskie Okna, zrzeszającego kilkudziesięciu przedsiębiorców z branży stolarki otworowej, działających w regionie Warmii i Mazur. Głównym obszarem działalności firmy jest Polska. Produkty dedykowane są głównie mieszkaniom i domom jednorodzinnym oraz hotelom i obiektom użyteczności publicznej. Sprzedaż prowadzona jest także w punktach dystrybucyjnych rozlokowanych na terenie całego kraju (Warszawa, Poznań, Kraków, Bielsko Biała, Szczecin, Białystok). Oferta skierowana jest także do klientów indywidualnych, którym firma daje bardzo szerokie możliwości ingerencji w ostateczny wygląd zamawianych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.
 
Wyroby gotowe produkowane są pod zamówienia (produkcja małoseryjna). Średni cykl realizacji to ok. 3-6 tygodni.

 

WESTO jest producentem drewnianych drzwi o wysokich parametrach technicznych i estetycznych. Wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie technologie pozwalają na sukcesywną rozbudowę oferty drzwi zewnętrznych i drzwi wewnętrznych produkowanych w Zakładzie Produkcji Drzewnej.

 

europejskafirmafairplay2021Firma godna zaufania logowarmia mazury logo        250png3a

 

Głównym filarem działalności firmy WESTO jest produkcja drzwi w technologii płycinowej i płytowej. W procesie produkcji wykorzystywane jest lite drewno, drewno klejone lub płyty wiórowe. Wszystkie rodzaje drzwi wykańczane są naturalną okleiną sosnową, dębową, olchową lub jesionową.

Poza szeroką ofertą drewnianych drzwi bezklasowych produkujemy także drzwi przeciwpożarowe, dymoszczelne i akustyczne w technologii HALSPAN oraz drzwi akustyczne certyfikowane w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku.

  • dźwiękoszczelne drzwi 32dB
  • dźwiękoszczelne drzwi 42dB
  • przeciwpożarowe drzwi EI30
  • przeciwpożarowe drzwi EI60

Wyspecjalizowany zespół stolarzy zajmuje się również realizacją projektów drzwi na wzór z dużą precyzją odtwarzając drzwi historyczne.

Oferta obejmuje głównie wewnętrzne i zewnętrzne drzwi do mieszkań, domów jednorodzinnych. W sprzedaży mamy również drzwi hotelowe oraz produkty przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej, w tym między innymi drzwi dźwiękoszczelne.

Zakład Produkcji Drzewnej WESTO zlokalizowany jest w miejscowości Naterki niedaleko Olsztyna.

 

Duży wybór wzorów i możliwość modyfikacji drzwi

W naszej stałej ofercie dostępne są drzwi wewnętrzne i zewnętrzne w wielu wersjach kolorystycznych, z przeszkleniami lub bez, zdobieniami, frezami. Jeżeli jednak upatrzony przez Państwa model nie do końca Państwu odpowiada istnieje możliwość wprowadzenia modyfikacji. Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji drzwi jest gwarancją satysfakcjonującego efektu końcowego oraz Państwa zadowolenia z wybrania naszej oferty. Decydując się na wprowadzenie zmian w konkretnym modelu drzwi mają Państwo pewność, iż wybrane przez Państwa drewniane drzwi WESTO w stu procentach będą odpowiadały Państwa oczekiwaniom pod względem wizualnym. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z naszą ofertą, pozostajemy do dyspozycji.